Vannak akiknél allergiás reakciók léphetnek fel, mások meg nem tudják hogyan kezdjenek hozzá, mert amire befejezik, az eredmény szinte alig észlelhető.
Tudnunk kell, hogy milyen a bútor anyaga: masszív fából vagy modern anyagból készült, antik, fonott- netalán kerti asztalról van-e szó.
El kell döntenünk, hogy portalanítási módszert alkalmazunk Rendelkezésünkre állnak a legmodernebb tisztítóeszközök- valamint szerek és azok tucatjával szeretnénk megbirkózni, vagy még a nagyanyáink által is használt anyagokkal akarunk kísérletezni, melyek jóval macerásabbak és időigényesebbek. A por valódi ellensége a porecset. Az ecset lehet: puha strucctollból, acryl szálból készült porolókefe, amely statikusan vonzza a port és azt magában tartja. A portalanításra váró felülettől függően használhatunk még hosszú nyelű kefeseprűt is. A legjobb módszer azonban az antisztatikus törlőruha.
A por másik ellensége lehet a puha fehér nedves gyapjúrongy. Ez tökéletesen tisztítja a felületet függetlenül attól, hogy csat tiszta vízzel, vagy valamilyen tisztítószerrel portalanítjuk azt. A gyerekbútor vagy konyhabútor felületét, amely bizonyos esetekben műanyaggal van bevonva, elegendő egyszerű mosószeres vízzel lemosni. A szilikon tisztítósprayek jók, de időközönként az adott felületet folyékony bútorápolószerrel még egyszer le kell tisztítani azért, hogy a fölösleges szilikonréteget eltávolítsuk.
Van aki takarítás közben fordítottan halad. A porszívózást feltétlenül a portalanítás előtt végezd. A felső polcokkal kezd, távolíts el minden tárgyat, töröld le azokat is. Amikor a naponta használt asztalokhoz, felületekhez érsz, azokat feltétlenül fertőtlenítsd. Az üvegfelület tiszta vízzel könnyen tisztítható, melybe néhány csepp ammóniát is tehetsz. Miután a bútorfelületet lemostad, vagy portalanítottad, egy puha és száraz törlővel fényezd át azért, hogy az visszakapja csillogását.